Abonare la google news

SIMONA HALEP – EKATERINA ALEXANDROVA LIVE VIDEO ONLINE STREAM DIGI SPORT

SIMONA HALEP – EKATERINA ALEXANDROVA LIVE VIDEO ONLINE STREAM DIGI SPORT. Simona Halep, 29 de ani, locul 3 WTA, și rosoaica Ekaterina Alexandrova, 26 de ani, poziția a 34-a în ierarhia mondială, se vor întâlni, vineri, de la ora 19:30, în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart. Partida Halep – Alexandrova va începe în jurul orei 19:30 și va fi a treia a zilei, după duelurile Barty – Pliskova și Svitolina – Pliskova.

În turul II, Alexandrova a produs surpriza și a trecut de elvețianca Belinda Bencic (24 de ani, 12 WTA), a opta favorită a turneului, scor 6-1, 7-5.

SIMONA HALEP – EKATERINA ALEXANDROVA LIVE VIDEO ONLINE STREAM DIGI SPORT. Alexandrova a câștigat categoric primul set cu Bencic, 6-1, după ce a făcut două break-uri și nu și-a pierdut niciodată serviciul. Setul doi a fost mai echilibrat. Alexandrova a avut 4-2, dar Bencic a revenit și a egalat. .Ulterior, la 5-5, rusoaica a mai făcut un break și a câștigat setul și meciul.

Olimpiada de la Tokyo. Naţionala de fotbal a României şi-a aflat adversarele din grupă, sunt şanse mari pentru tricolori să se califice în sferturi
Acesta va fi al patrulea meci direct dintre Halep și Alexandrova, rusoaica având două victorii. În 2019, Halep câștiga la Cincinnati, scor 3-6, 7-4, 6-4, dar pierdea la Beijing, 2-6, 3-6. În 2021, Alexandrova cștiga la turneul Gippsland Trophy, în sferturi, scor 6-2, 6-1.

La finalul confruntării cu Marketa Vondrousova care a durat doar 57 de minute, Simona Halep a recunoscut că a reușit un meci foarte bun, în care nivelul tenisului jucat a fost aproape de maximum.

”A fost un meci excelent. L-am așteptat, am fost foarte motivată să ajung pe teren și să dau totul. Simt că am jucat aproape de cel mai bun nivel al meu. Am fost puțin agitată înaintea meciului, pentru că pierdusem ambele confruntări precedente cu ea”, a declarat Simona Halep.

Larisa Iordache, retrasă din concursul individual-compus, de la Europenele de gimnastică. Sportiva a ajuns la spital, din cauza problemelor de sănătate