26 septembrie 7:01 PM

Abonare la google news

Rareș Bogdan a câștigat funcția de prim-vicepreședinte PNL, în fața liderului brașovean Adrian Veștea/ Echipa lui Cîțu a câștigat pe linie

Lucian Bode -prim-vicepreședinte

Nicolae Ciucă – vicepreședinte Apărare

Alexandru Muraru – vicepreședinte Cultură

Alin Nica – vicepreședinte Transport

Alin Tișe – vicepreședinte

Cristian Bușoi – vicepreședinte Sănătate

Robert Sighiartău – vicepreședinte Externe

Daniela Câmpean – vicepreședinte

Sorin Câmpeanu -vicepreședinte Educație

George Stângă – vicepreședinte

Pavel Popescu – vicepreședinte Digitalizare

Gheorghe Falcă – vicepreședinte

Virgil Popescu – vicepreședinte Economie

Mircea Fechet – vicepreședinte Mediu

Florin Roman – vicepreședinte Administrație

Monica Anisie – vicepreședinte Români de Pretutindeni

Alina Ghorghiu – vicepreședinte Grupuri Vulnerabile și Minorități

Adrian Cozma – vicepreședinte Tineret și Sport

Ionel Bogdan – vicepreședinte Nord Vest

Nelu Tătaru – vicepreședinte Nord Est

Ciprian Dobre – vicepreședinte Centru

Marcel Vela – vicepreședinte Vest

Gigel Știrbu – vicepreședinte Sud Vest

Silviu Coșa – vicepreședinte Sud Est

Hubert Thuma – vicepreședinte București Ilfov

 

Lista completă a propunerilor lui Ludovic Orban:

 

Nr crt Funcția Domeniu responsabilitate Propuneri
1 Președintele PNL Ludovic Orban
2 Prim-vicepreședinte Strategii politice Virgil Guran
3 Prim-vicepreședinte Comunicare și relații internaționale Adrian Veștea
4 Prim-vicepreședinte Mediul de afaceri, societatea civilă
5 Prim-vicepreședinte Politici publice Vlad Nistor
6 Secretarul general
7 Vicepreședinte regional Zona Sud-Est Ionuț Ștefan
8 Vicepreședinte regional Zona Nord-Est Sorin Năcuță
9 Vicepreședinte regional Zona Olteniei Marian Irinei
10 Vicepreședinte regional Zona Nord-Vest Oros Adrian – și-a retras candidatura
11 Vicepreședinte regional Zona Centru Constantin Șovăială
12 Vicepreședinte regional Zona Banatului Marcel Vela

 

13 Vicepreședinte regional Zona București- Ilfov
14 Vicepreședinte regional Zona Munteniei Virgil Guran
15 Vicepreședinte Politică externă și afaceri europene Siegfried Mureșan
16 Vicepreședinte Apărare și siguranță națională Cristian Chirteș
17 Vicepreședinte Administrație, ordine publică și siguranța cetățeanului Laurențiu Leoreanu
18 Vicepreședinte Fonduri europene și dezvoltare regională
19 Vicepreședinte Justiție și drepturi cetățenești
20 Vicepreședinte Buget, politici fiscale, economie și mediu de afaceri Alexandru Nazare
21 Vicepreședinte Sănătate Marsalic Jaro Norbert
22 Vicepreședinte Muncă, familie și protecție socială Ionel Dancă
23 Vicepreședinte Educație și cercetare Rodica-Luminita Barcari
24 Vicepreședinte Cultură, culte, minorități Viorel Badea
25 Vicepreședinte Agricultură, dezvoltare rurală și industrie alimentară George Scarlat
26 Vicepreședinte Mediu, ape și silvicultură Ion Iordache
27 Vicepreședinte Infrastructura de transport Antonel Tănase

 

28 Vicepreședinte Comunicații, societate informațională și digitalizare Sabin Sărmaș – și-a retras candidatura
29 Vicepreședinte Tineret și sport Claudiu Chira
30 Vicepreședinte Drepturile omului, protecția minorităților etnice, religioase și a grupurilor vulnerabile Violeta Alexandru
31 Vicepreședinte Comisia pentru românii de pretutindeni Făgărășian Valentin-Ilie
32 Membru Lucian Petrică Rusu
33 Membru Daniel Gheorghe
34 Membru Adrian Miuțescu
35 Membru Alexandru Popa
36 Membru Vlad Pufu
37 Membru Nicolae Giugea
38 Membru Dan Meran
39 Membru Iulian Bîca
40 Membru George Șișcu
41 Membru Florin Birta
42 Membru Viorel Miron
43 Membru Ioan Turc
44 Membru Costel Barbu
45 Membru Sebastian Burduja
46 Membru Sorin Bumb

Citeste articolul pe G4Media